תרגול ספרדית באמצעות מוזיקה

אוקיי, אז החלטתם שאתם רוצים לדבר ספרדית בביטחון? למה שלא תנסו לתרגל ספרדית דרך… מוזיקה!

אין זה משנה אם אתם אוהבים את מאלומה או את אנריקה איגלסיאס, מעדיפים להאזין למוזיקת ראפ או למוזיקת רוק, מגוון השירים בספרדית הוא רחב מאוד! ואם תשימו לב – יותר ויותר שירים בספרדית פוגשים אותנו במסיבות, ברדיו ובטלוויזיה. אז למה לא לנצל את העובדה הזו כדי להעשיר אוצר מילים בספרדית ובכלל לשפר את השליטה שלכם בשפה?

השימוש במוזיקה כדי לרכוש שפה שניה נתמך בעדויות מחקריות לא מעטות, שמצאו כי מוזיקה משפרת יכולות הבנת הנשמע ודיבור, וגם מסייעת ברכישת כללי דקדוק ואיות והגדלת אוצר מילים. בנוסף, היא נהנית מיתרון נוסף בהיותה פעילות מהנה ורלוונטית לחיי הלומדים. כשאנחנו מאזינים למוזיקה אנחנו לא מרגישים שאנחנו מתאמצים כדי ללמוד: אנחנו פשוט נהנים ממוזיקה טובה, ועל הדרך קוצרים פרות נוספים.

איך אדע מה הם שרים: כדי ללמוד ספרדית באמצעות מוזיקה, צריך לדעת קודם כל מה שרים האמנים האהובים עליכם. אתם מזומנים לבחור שיר שאתם אוהבים ולא בהכרח מכירים את המילים שלו. לאחר מכן, חפשו את מילות השיר באינטרנט. לחלופין, ניתן לחפש ביוטיוב את אותו השיר עם כתוביות. אחרי שתמצאו את מילות השיר, סמנו את המילים שלא הכרתם (מומלץ לעבוד עם כמה צבעים – צבע אחד לאוצר מילים, צבע אחר לדקדוק וכו’). הכל לפי איך שנוח לכם! עברו על השיר ולמדו את המילים שלא הכרתם קודם לכן.

אם יש לכם מעט רקע בשפה הספרדית – אתגרו את עצמכם! באיזה זמנים נכתב השיר (עבר? הווה? וכו’), האם אתם מבינים מדוע? האם יש שימוש במבנה לא דקדוקי כי השיר משתמש בסגנון מאד לא פורמל (סלנג למשל)י?

התחילו לשיר: אחד החסמים שעומדים בפני המטרה לדבר ספרדית שוטפת בביטחון הוא אי הנוחות, המבוכה ולעיתים הפחד שמציפים לא מעט אנשים כשהם נדרשים לדבר ספרדית. מוזיקה היא כלי מצוין לשבור את המחסום הזה. חשוב להבין שזה לא מספיק רק להאזין לשירים. ברגע שלמדתם את המילים ומכירים את המנגינה – תתחילו לשיר! בפעמים הראשונות תוכלו להסתכל על המילים של השיר, אבל לאחר מכן – נסו לשיר מהזיכרון. השירה בספרדית תרגיל אתכם להשתמש במילים ובביטויים שהשיר מכיל.

הגייה נכונה: לא תמיד פשוט להתרגל לצלילים וההגאים השונים של השפה הספרדית. מוזיקה יכולה לעזור גם כאן. כשאתם מאזינים לשיר ומתחילים לשיר ביחד עם המנגינה, אל תבטאו את המילים כפי שנראה לכם שהן אמורות להיות מבוטאות – נסו לשים לב לאופן המדויק בו האמן המבצע מבטא אותן – הקשיבו היטב לזמר/ת וחזרו על מה שהם שרים.

שימו לב במהלך השירה – האם יש אותיות שרק רשומות אך לא מבטאים אותם במהלך הדיבור? כשאתם מגלים נקודות חדשות ומעניינות או אפילו טעויות שלכם – רשמו אותן. רק כך תצליחו ללמוד נכון ולמצות את המיטב מהמוזיקה! קדימה – התחילו לשיר!

חולמים לדבר ספרדית בביטחון? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תכנים נוספים שיעניינו אותך

לימוד ספרדית בתקופת הקורונה

המאה ה-21 האיצה מאוד את מגמת הגלובליזציה שהתחילה במאה הקודמת. עוד ועוד טכנולוגיות וכלים מאפשרים לנו ליצור מגוון רחב מאוד של אינטראקציות עם אנשים שנמצאים

קרא עוד »
Shopping Cart
אתר קורסים מתקדם מבית
 
סקולילנד
דילוג לתוכן